Hiljuti lisandusid Kochviku joogimenüüsse uued ja huvitavad käsitööõlled ühest väikesest Eesti pruulikojast. Pruulikoda KOLK on 2015. aasta märtsis asutatud perefirma Haapsalust. Oma tõekspidamiste järgi pruulitakse eelkõige kergesti joodavaid õllesid, mis ei tohiks ära hirmutada ka käsitööõlle maailmaga alles tutvust tegevaid õllesõpru, kuid proovitakse samas pruulida ka piisavalt omanäolisi ja maitserohkeid partiisid, et rahuldada ka kogenud õlleentusiaste.

Oma valiku tegemiseks kogusime Kochvikusse nii rohkem kui ka vähem käsitööõllede maailmaga sinapeal olevaid inimesi, et teha valik kümnest võimalikust variandist. Joogimenüüsse koha said järgnevad õlled.

Näkk – Passion Fruit Witbier 4.7%

Näki valmistamisel on kasutatud parimaid inglise kaera- ja odralinnaseid, Eesti nisuhelbeid ning naturaalset sügavkülmutatud granadillipüreed. Särtsu lisavad värskelt jahvatatud koriandriseemned ja mõruapelsini koored.

Näkk on mõnusalt hapu ja kerge belgia tüüpi witbier, millele on kääritamise käigus lisatud korralik kogus naturaalset
granadillipüreed. Granadill annab Näkile meeldivalt hapu, tsitruselise ja puuviljase maitse ning aroomi. Madal alkoholisisaldus ja tagasihoidlik humalakogus teevad sellest õllest eriti mõnusa ja kerge suvise joogi, mida kõlbab vabalt
nautida ka talvel.

Suur Wiik – India Pale Ale 5.9%

Valmistamisel on kasutatud erinevaid Inglise odralinnaseid ja Ameerika ning Austraalia humalasorte.

Suur Wiik on tugevalt humalane india pale ale stiilis hele õlu. Kõrgem alkoholisisaldus ja suurem kogus linnaseid annavad õllele täidlase keha ja natuke rohkem magusust, et tasakaalustada tugevat humalasust. Mosaic, Simcoe, Columbus ja Citra humalasortide troopiliselt puuviljane ja tsitruseline aroom annab õllele mõnusa värskuse. Sobib hästi vürtsiste toitude ja sinihallitusjuustuga.

Indulgents – India Pale Ale 6.5%

Valmistamisel on kasutatud kõrge kvaliteediga Suurbritannia linnasekoja Simpsons linnaseid, Ameerikas kasvatatud Magnum, Columbus, Mosaic ning Austraalias kasvatatud Vic Secret humalaid. Dry hopitud Mosaici ja Vic Secretiga.

Indulgents on täielik puuviljapomm. Troopiliste puuviljade, lillede ja tsitruse aroomi eest hoolitsevad põnevad Ameerika ja Austraalia humalad. Maitses on tunda pikk ja tugev mõru, mõnus värskendav tsitruseline happelisus ja seda kõike tasakaalustav õrnalt karamelline magusus. Eeskujulik IPA!

Sügavik – Robust Porter 5.8%

Valmistatud erineval temperatuuril kuivatatud ja röstitud Inglise odralinnastest, kergelt karamelliseeritud kaeralinnastest ning humalast.

Sügavik on sügavmusta värvi robust porter tüüpi õlu. Aroomis on tunda kõrvetatud musta leiba, kohvi, šokolaadi, musti ploome. Maitse on parajalt mõru ja röstine, mida aitab tasakaalustada kerge linnasemagusus. Kaer annab õllele siidise tekstuuri ja keha ning püsiva vahumütsi. Hea kaaslane jõuluprae, aga näiteks ka šokolaadikoogi kõrvale

Loe ka lisaks huvitavat Kolk pruulikoja kodulehelt: http://kolkbeer.ee/

 

Allikas: Pruulikoda Kolk tootekataloog

 

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked